Tvoj nástroj je Tvoje telo - pracuj s vlastným telom


Skupinové programy:

Jumping official

Fitness program na trampolínach s madlom, založený v r. 2001 v ČR Janou Svobodovou a Tomášom Buriánekom, Bez extrémnej záťaže kĺbov, kolien a chrbtice, účinný program pre spaľovanie tukov, schudnutie, ale aj spevnenie svalstva, vnútorného svalstva. Výborný účinok pre lymfatický systém,ktorý máme v tele aj v tvári. Prekrvenie. Výborný dosah na žily, cievny, srdcový systém, vnútorné orgány, antidepresívum.  Program prešiel vývojom, úpravami, tak, aby bol najpriaznivejší aj pre platničky a chrbticu. Pracujú všetky svalové skupiny spolu. Jumping je možné cvičiť aj pri skolióze, kojení, vysokom krvnom tlaku či dokonca epilepsii, vek nie je problém - reál skúsenosti z praxe.

       Využívame najnovšie trampolíny BEFLEXI /Jumping original/, ktoré majú mäkký výplet, iné postavenie gumolán - čím príde k absolútnemu odľahčeniu chrbtice, kĺbov, kolien. Je potrebné dodržať techniku a správny postoj tela. Určený pre ženy aj mužov.

 1. Jumping /fitness/fatburn hodina zameraná na spaľovanie tukov, kardio tréning pre zvýšenie kondície, obratnosti, koordinácie využíva čisté prvky Jumpingu /official, original/.
 2. Jumping /Power fitness - hodina zameraná na dynamické prvky Jumpingu, rýchlejšie zvýšenie tepovej frekvencie, následne posilňovanie s pomôckami /využíva sa aj madlo/ - prekonaj svoj limit, spevnenie aj vnútorného svalstva.
 3. Jumping /Fitness mix - hodina kombinuje kardio a jednoduché posilňovanie na záver hodiny.
 4. Jumping / TABATA - intervalový tréning 20/10, minimálne pauzy, hodina má 42-45 minút, zvyšok relax, striedaním intervalu sa zvýši spaľovanie, spevní svalstvo, striedajú sa prvky jumpingu a workout.


.

Fluiball fitness koncept pochádza z Talianska, je to medicinbal s variabilným množstvom tekutiny vo vnútri, pre skupinové tréningy sa využíva Fitness Fluiball s hmotnosťou 2 a 3 kg.  1. neuromuskulárny tréning - zapája svaly aj mozog. Nestabilita a nepredvídateľnosť pohybu vody z neho vytvára  funkčný nástroj. Váha lopty sa razom zmení a zvýši čo je aj citeľné. Cvičenie je priaznivé aj pre lymfatický systém, ako preverencia pred osteoporózou, nezaťažuje extrémne ramená, zlepšuje držanie tela, prevencia pred bolesťou chrbta, krížov.. Skúsenosť nie je potrebná, všetko sa získava pravidelným cvičením. Fluiball nie je nudný. Určený pre ženy aj mužov.

Hodina skupinový tréning má úvodnú kardio časť a následne cvičenie v rôznych polohách, posilňovanie, vybrané workout prvky spolu s Fluiball medicinbalom. Cvičíme aj Fluiball kruhový tréning - na stanovištia.

Intenzitu tréningu určuje veľkosť, váha a poloha lopty spolu s rýchlosťou cvičenia. Je možné ho použiť aj vo vode. Použitie je variabilné. Fluiball je netoxický, hygienický a je nezničiteľný - prešiel náročným testovaním aj pod kolesami kamióna.

   Flowin, Flowin Tabata  je moderný švédsky koncept, funkčný tréning, ktorý nezaťažuje kĺby a je priaznivý pre chrbticu, je  využívaný tak individuálne, ako aj skupinovo a v zdravotníctve. Podstata spočíva v kĺzavom pohybe medzi jemnými podložkami, čím vzniká trenie - frikcia. Nejde však o šúchanie sa bez rozmyslu.  Výhodou je aktivácia hlbokého vnútorného svalstva, precítenie svalov, ktoré si neuvedomujeme, taktiež brušných svalov. Hodiny sú zvládnuteľné, pretože sa ide od základov, o všetko ostatné sa postará pravidelnosť a chuť cvičiť so svojím telom. Flowin naučí sústrediť sa na svoje telo, premýšlať nad tým čo robím, cvičenie prináša pomerne rýchle výsledky. Cvičí sa 45 min., max. 50, zvyšok je strečing relax.  S Flowinom sa tiež nebude nikto nudiť. Určený pre ženy aj mužov. Flowin Tabata sa cvičí v intervale 20/10, vždy po jednom prvku 8 cyklov, max. 45 minút, zvyšok je relax strečing.

     B-work Bodywork formovanie tela, tonus, hodina zameraná na problémové partie tela, posilňovanie, aj  panvové dno a chrbát, vybrané workout prvky, taktiež ľahký úvodný kardio tréning. Jasné pravidlá hodiny, jednoduchosť. Hodina nie je tanečná. Určené pre ženy.


SM System predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. SM System vychádza z dôkladného anatomického poznania a klinických štúdii. Pomenovanie SM System znamená - stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb - mobilitu.

SM System je určený pre každého jedinca - deti od 5 rokov, dospelí i starší ľudia, ktorí majú záujem o zdravý telesný vývoj, prevenciu proti vzniku bolestí chrbta, prípadne trpia problémami s chrbticou. Cvičenia sú vhodné aj počas tehotenstva v snahe obmedziť riziká pri pôrode. Taktiež vhodné pre tých, ktorým nepomohli štandardné fyzioterapie a ich problémy pretrvávajú. SM System s obľubou využívajú vrcholí športovci počas kondičnej prípravy a rehabilitácie. Určené ženám aj mužom.

Účinná pomoc cvičenia pre ľudí trpiacimi:

 • problémy s chrbticou častokrát prameniace v životnom štýle, zamestnaní a návykoch
 • poruchy držania tela - deti počas vývoja, zranenia, nesprávne sedenie
 • hernia disku, skolióza, spinálna stenóza - vážnejšie diagnózy
 • stuhnuté svaly krku - podceňovaný stav, ktorý môže priniesť ďalšie problémy
 • bolesť v oblasti lopatiek - častá bolesť hlavne ľudí v strednom veku
 • ochabovanie svalstva chrbta - typické pre kancelárske profesie a sedavé zamestnania
 • extrémne namáhané svalstvo - manuálne profesie, dvíhanie ťažších predmetov, športovci

deepWORK™  funkčný skupinový tréning, pod dohľadom inštruktora, pri ktorom sa využíva iba váha svojho tela. Je to atletický, jednoduchý, vysoko intenzívny a úplne iný cvičebný program, v porovnaní s cvičebnými programami, na ktoré sme zvyknutí.

deepWORK u nás bude formou kurzu, úroveň Basic, zvládnuteľné pre laika.

Program, vytvorený švajčiarskym prezentérom, tanečníkom a choreografom Robertom Steinbacherom, je inšpirovaný filozofiami pohybu ďalekého východu v kombinácii s funkčným tréningom. Hodina deepWORK™ vychádza z princípu Yin&Yang a ich rozdielnymi energiami, ktoré sú v pohybe využívané: sila a relaxácia, nádych a výdych, napätie a uvoľnenie.  Na základe vopred stanovených princípov hodina prechádza energetickými fázami, počas ktorých sa strieda silová a kondičná záťaž, napätie a uvoľnenie. Cvičenie maximálne zapája a zároveň naťahuje svaly, formuje telo a zároveň je to výborný kardio-vaskulárny tréning. Dôležitou úlohou cvičenia je i obnova telesnej a duševnej energie. Je určený pre ženy aj mužov.